Kookonhoolitsus

Kookonhoolitsuse ehk teisisõnu sulgemise või siirderiituse juured ulatuvad meieni esiemadelt üle maailma. Säärase sulgemise tseremooniaga tähistati ühe möödunud etapi lõppu ja pühitseti astumist uude. Kui sünnib beebi, sünnib ka ema.

Kookonhoolitsuse ajal saab naine olla nagu tema vastsündinu, kes on õrn ja väärib täielikku tähelepanu ning hoolt. Teda hoitakse ning hellitatakse nii nagu tema oma beebit hoiab.

Kookonhoolitsus sobib tegelikult igasuguse eluetapi lõpetamise ja uude astumise hetkel. Olgu selleks siis töökoha vahetus, suhete purunemine või muu elu muutev hetk. Kookonis olles saad antud muutuse sügavustesse seigelda ja leida vastused oma küsimustele. Sügav lõõgastus ja hetk iseendale muutuste protsessimiseks on ideaalne viis uus lehekülg elus keerata.

Kookonhoolitsus koosneb mitmest erinevast osast:

  • Alustame maitsva ja soojendava vürtsijoogi kokkupanemisest ja keetmisest;
  • vestleme Sulle olulistel teemadel, sünnituskogemusest, seame eesseisva päeva taotluse; 
  • valime ravimtaimi ja eeterlikke õlisid;
  • lõdvestame keha rebozo sallidega;
  • soojendame keha vürtsijoogi ja ravimtaimedest tõmmisega kuumas vannis;
  • peale vanni on kogu keha õlitamine ja kookonisse mässimise protseduur, keha sulgemine seitsme punkti kokkutõmbamisega.

Kogu protsessi vältel tuleb mitmeid vaikusehetki, mil Sa saad lihtsalt olla ja tunnetada. Nendel hetkedel võib esile tulla mitmeid küsimusi, meelehärmi, kurbust ja hinge kriipima jäänud momente ning taipamisi. Lase neil enda seest välja tulla, töötle need läbi ja lase minna. Olen Sinu jaoks kohal ja aitan hoida seda ruumi, et Sa tunneksid end turvaliselt, võiksid lõdvestuda ja keskenduda enda sees. See saab olema Sinu isiklik sisemine rännak, täpselt nii sügav kui Sa ise valid. Mina ei kiirusta Sind, olen Su kõrval ja teen pai ning juhendan Sind leebelt edasi.

On ilmselge, et kui oled värskelt emaks saanud, siis beebist pikalt eemalolek on keeruline. Lapse võid loomulikult hoolitusele ja rituaalile kaasa võtta koos hoidjaga. Nii saad vahepeal rinda anda kui tarvis. Aga kui lapsel on hea olla oma hoidjaga pikemalt, siis seda parem Sulle, et saaksid selle aja täielikult endale. Üldiselt on lapsed väga toetavad nendel erilistel päevadel ja tunnetavad, et emme vajab hetke, et olla veelgi parem ja tegusam kui varem.

Millal võib kookonhoolitsust teha?

Vaginaalse sünnituse korral võib alustada umbes nädal pärast sünnitust, kõhusünni korral siis, kui keisrihaav ei ole enam hell. Kuid iga naine tunneb ja teab ise, millal ta on valmis protseduuri tegema.  

Kookonhoolitsus kestab umbes 5 tundi ning teenuse maksumus on 320 €.
Tühistades kohtumise vähem kui 24h enne, tuleb tasuda 50% teenuse tasust.